Dnia 18.12.2019r., jeszcze przed przerwą Świąteczno-noworocznąoraz w dniach 11 i 13.02.2020r. Instruktorzy z Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu i żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”, kpr. Sławomir Wilkowski wraz z P. Maciejem Soplińskim oraz st. chor. sztab. Jacek Gralak i st. kpr. Tomasz Witkowski przeprowadzili w naszej szkole zajęcia z edukacji wojskowej i z edukacji dla bezpieczeństwa z uczniami klas wojskowych Technikum i uczniami szkoły Branżowej.

Zajęcia z naszymi "wyjątkowymi gośćmi" obejmowały nast. zagadnienia i tematykę: prezentacja kursu spadochronowego w Kujawskim Aeroklubie, który obejmuje szkolenie podstawowe składające się z szkolenia teoretycznego i praktycznego wraz z odbyciem skoku spadochronowego na samolocie typu JAK-12, Taktyka obejmująca m.in. konfigurację sprzętu będącego na wyposażeniu "Terytorialsów" (Uniwersalną Kamizelkę Ochronną KWM02 i hełm kevlarowy), sygnały dowodzenia, szyki marszowe i maskowanie. Ponadto musztrę indywidualną i zespołową oraz promocję służby w wojskach Obrony Terytorialnej a konkretnie w szeregach 8 K-P Brygady. Po raz kolejny zaproszeni Instruktorzy potwierdzili motto służby Wojsk OT „Zawsze blisko, zawsze gotowi”, do działania na obszarze naszej "małej Ojczyzny". Tym razem szkolenie obejmowało szerszą grupę uczniów ZS.

Dziękujemy za kolejny pobyt w Szubinie i czas poświęcony naszym uczniom. Następne wspólne zajęcia z żołnierzami Brygady planowane są w miesiącu marcu na poligonie w Łojewie pod Inowrocławiem, pod warunkiem wyrażenia na nie zgody przez Dowódcę 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT płk. Krzysztofa Stańczyka. Dodatkową propozycją szkoleniową dla uczniów w "mundurach" będą zajęcia realizowane przez żołnierzy 1 batalionu logistycznego "Ziemi Nakielskiej" na bydgoskiej strzelnicy garnizonowej Jachcice. Liczymy na pozytywny finał w tej sprawie.