W dniach 26-28 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w strzelaniu "WOT CUP 2019", których organizatorem była 7 Pomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej reprezentowała szer. Gwardzik Martyna.


Walka była bardzo zacięta, a poziom bardzo wysoki. W kategorii karabinek chyba jako jedyna brygada wystartowaliśmy bez celowników holograficznych i inne reprezentacje miały nad nami dużą przewagę czasowa. Strzelania były dynamiczne. Broń karabinki MSBS Grot oraz pistolety Glock. Uczestnicy musieli pokonać biegiem w karabinku ok. 200 ., a w pistolecie ok. 50-60 m. Strzelania dynamiczne polegają na jak najszybszym i celnym strzelaniu. Za każde nie trafienie celu są punkty karne. Za pomyłkowe trafienie - punkty karne. Punkty karne to minus 10 pkt za każde przewinienie nazywane MISS. Dodatkowo naliczane są kary PROCEDURE minus 10 pkt /postepowanie niezgodnie z regulaminem czy nie właściwe ostrzeliwanie celów/. Następnie wylicza się factor - inaczej to iloraz każdego biegu podzielony przez czas. Wynik zapisuje się do 4 miejsc po przecinku. Przykład: do uzyskania jest np. 30 pkt w sześciu celach.
6x5=30
Wynik= 5+5+5+5+5+5-10(MISS)-10(PT)=10 pkt
Następnie osiągnięty wynik dzielimy przez czas np:
10 pkt/30 sek=0,3333 /to jest factor/.
Może się zdarzyć, że strzelający otrzyma punkty na minusie gdyż suma kar przekroczy uzyskany wynik.
Jak zobaczycie na filmiku, na którym strzelam z pistoletu, za nie strącenie dwóch poperów i jednego celu z podstawy typu plate - otrzymuję 30 pkt karnych. Do tego jako cele mamy tarcze 23p, tarcze IPSC czy cel tzw. drzewko.
Poniżej krótki filmik z mojego strzelania oraz filmiki pokazowe objaśniające pokonywanie podobnych torów. Mam nadzieję, że korzystając z przychylności naszych przełożonych do następnych zawodów przygotujemy się jeszcze lepiej.
Na sam koniec rodzynek - czyli najlepsza informacja. Nasza koleżanka szer. Martyna Gwardzik z 5 klp na zawodach w kategorii Pań w pistolecie wywalczyła indywidualnie 3 miejsce.

FILM

Materiał przygotował: Jacek Gralak