Dnia 2.12.2018r., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Krzysztofa Stańczyka uczniowie kadeci klas wojskowych I i IITL uczestniczyli na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy w  drugiej uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty. Pierwsza odbyła się w Toruniu w dniu 30.09.br.

Motto przewodnie Wojsk OT „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” jest wciąż bliskie uczniom mundurowym z Szubina, gdyż ramię w ramię tym razem w innej scenerii stanęli przy żołnierzach „Terytorialsach”, którzy jako pierwsi w stolicy Województwa Kujawsko-Pomorskim dostąpili zaszczytu po 16 dniach intensywnego szkolenia m.in. na toruńskim Poligonie powtórzenia za swoim Dowódcą w obecności zaproszonych gości i licznie zgromadzonych rodzin słów roty przysięgi. Brzmiały one: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.  Podobnie, jak poprzednio reprezentacji uczniów kadetów naszej szkoły przewodziła Dyrektor Pani Alicja Jaśkowiak wraz z wychowawcą klasy wojskowej ITL mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim. Korzystając z obecności pobytu w Bydgoszczy, na ręce Dowódcy Brygady płk. Stańczyka Pani Dyrektor przekazała tym razem w imieniu całej społeczności szkolnej pamiątkowe grupowe zdjęcie z uroczystości ślubowania i przysięgi klasy ILT. W ten oto sposób Dzięki kontynuacji współpracy z Dowódcą 8 K-P Brygady OT mogliśmy „na żywo” być świadkami historycznego wydarzenia. Pierwszej przysięgi wojskowej żołnierzy OT w Bydgoszczy, uczestniczyć w ceremonii przeprowadzonej zgodnie z Ceremoniałem wojskowym. Wcześniej w dniu 20.11.br. uczniowie klasy wojskowej IIITL uczestniczyli w zajęciach z „Terytorialsami” na poligonie w Toruniu. Gratulujemy wszystkim żołnierzom TSW 81. batalionu lekkiej piechoty udanej uroczystości i życzymy dalszych sukcesów
w służbie.

Zespół ds. promocji ZSP