Dnia 20.11.2018r. uczniowie kadeci klasy wojskowej IIITL z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie uczestniczyli w jednodniowym wspólnym szkoleniu ogólnowojskowym na toruńskim Poligonie z żołnierzami Terytorialnej Służby Wojskowej 81. batalionu piechoty lekkiej w Toruniu.

Dzięki współpracy i uprzejmości oraz osobistym wsparciu Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Krzysztofa Stańczyka, po raz pierwszy nasi uczniowie ramię w ramię z żołnierzami „Terytorialsami”, którzy od soboty rozpoczęli 16 dniowe szkolenie podstawowe mieli okazję wziąć udział w tego rodzaju szkoleniu włącznie z obiadem kończącym nasz pobyt w Toruniu na tym placu ćwiczeń. Kolejną okazją do spotkania uczniów „mundurowych” z Szubina z żołnierzami TSW będzie uroczysta przysięga grupy, tej szkolonej obecnie w Toruniu. Tym razem odbędzie się ona w Bydgoszczy, planowany termin to 2 grudnia br.  Opiekunami uczniów byli wychowawca klasy IIITL P. Aneta Szudy oraz nauczyciel edukacji wojskowej mjr rez. Jarosław Odrobiński.   

Dziękujemy „Terytorialsom” za te wspólnie spędzone szkoleniowe godziny poligonowe. Ich motto działania „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest nam społeczności szkolnej ZSP z Szubina bardzo bliskie.

Zespół ds. promocji ZSP