W dniach 23.10 i 8.11.2018r. żołnierze „Terytorialsi” st. kpr. Sławomir Klunder i kpr. Sebastian Targas realizowali na zajęciach z edukacji wojskowej szkolenie z musztry z klasami wojskowymi II, III i ITL. Zagadnienia obejmowały musztrę indywidualną
i zespołową, wśród realizowanych tematów były m.in. nast. zagadnienia: wykonywanie zbiórek, równanie, krycie, zwroty, odliczanie, zmiana, ugrupowania w miejscu i marszu, przemarsz i zatrzymanie, postawa zasadnicza i swobodna, zwroty w miejscu, marsz bieg
i zatrzymanie, krok defiladowy i zwykły, zachowanie się w szyku oraz oddawanie honorów.

Fachowość Instruktorów i ich dydaktyczne podejście do uczniów „mundurowych” przyniosły oczekiwany efekt. Poziom umiejętności uczniów z musztry po tych kilku godzinnych zajęciach znacznie podniósł się. Żołnierze byli pod wrażeniem zaangażowania podczas ćwiczeń praktycznych i ich chęci do poznawania nowych zagadnień. Nie przejawiali tym samym oznak zmęczenia.   

Wspólne działania są wynikiem podjętej w ubiegłym roku szkolnym współpracy pomiędzy szkołą a Brygadą OT.  Obecność i kontakt z uczniami był również okazją do zaprezentowania młodym adeptom w mundurach promocji i służby w Wojskach OT.     

Zespół ds. promocji ZSP