Dnia 31.05.br. odbyło się dzienne szkolenie taktyczne na terenie szkoły. Przeprowadzili je Instruktorzy „Terytorialsi” z 82 blp z Inowrocławia na czele z kpt. rez. Przemysławem Zalewskim, z 8 K-P Brygady OT – Jednostki Patronackiej. Intensywny poniedziałek obejmował m.in. nast. zagadnienia: przyjmowanie postaw strzeleckich, BLOS, elementy taktyki (rolowanie, kontakt z przeciwnikiem oraz przejście z ubezpieczeniem w terenie zurbanizowanym).

Czytaj więcej: 2021-05-31 Zajęcia szkoleniowe z instruktorami  z 8. KPBOT

Dnia 29.05.2021r. na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. "Zo" płk. Krzysztofa Stańczyka, delegacja uczniów szkoły z klasy III Technikum, Kadeci Gracjan Chudziński, Szymon Rutkowski, Wojciech Wełniński i Mikołaj Krachel) wraz z P. Dyrektor Alicją Jaśkowiak i wychowawcą P. Robertem Gawrońskim  oraz mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim nauczycielem i Weteranem Działań poza Granicami Kraju uczestniczyła w Toruniu w wyjątkowej przysiędze wojskowej żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. W tym roku przysięgę składali nasi kolejni uczniowie Klaudia Pozorska oraz Mateusz Wójciak z klasy wojskowej III TL.

Czytaj więcej: 2021-05-29 Przysięga Klaudii i Mateusza w Toruniu

Dnia 11.03.2021r. mjr Jakub Węcławowicz – szef Sekcji współpracy cywilno-wojskowej Dowództwa 8 Kujawsko Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo” przeprowadził zdalnie zajęcia z edukacji wojskowej z uczniami 1 klasy Technikum z Oddziału Przygotowania Wojskowego z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.

Czytaj więcej: 2021-03-11 Zajęcia on-line z uczniami OPW 

4 stycznia ruszają Wojskowe Ferie online - Ćwicz z nami! Najlepsi żołnierze sportowcy razem z rodzinami i przyjaciółmi zachęcają do wspólnych ćwiczeń. W czasie ferii, które według zaleceń epidemiologów warto spędzić w domu, pomogą dbać o formę fizyczną i wzmacniać w ten sposób ogólną kondycję, wytrzymałość i odporność.

Link: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/najlepsi-zolnierze-sportowcy-mobilizuja-do-cwiczen

Czytaj więcej: 2020-12-28 Najlepsi żołnierze sportowcy mobilizują do ćwiczeń 


Dnia 29.08.br., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. "Zo" płk. Krzysztofa Stańczyka delegacja Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie w osobach Dyrektor Alicja Jaśkowiak oraz mjr rez. Jarosław Odrobiński - nauczyciel m.in. edukacji wojskowej uczestniczyła w Bydgoszczy w niezwykłej i bardzo rzadko spotykanej podniosłej uroczystości.

Czytaj więcej: 2020-08-29 Potrójne święto w 8 K-P Brygadzie OT w Bydgoszczy