Informujemy, że Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” udostępniło interaktywną mapę z wykazem szkół, w których funkcjonują Oddziały Przygotowania Wojskowego i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się... Kliknij

Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” powstało 24 stycznia 2020 roku. Jest instytucją powołaną do zoptymalizowania procesu rekrutacji do Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Misją Biura jest wsparcie tej części społeczeństwa, która jest zainteresowana wstąpieniem w przyszłości w szeregi Wojska Polskiego lub chce ściśle współpracować z jednostkami wojskowymi jako strona społeczna. Dla wszystkich zainteresowanych wojskiem Biuro przygotowało szereg programów i projektów. Na wsparcie instytucji mogą liczyć m.in. uczniowie klas o profilu wojskowym, studenci, członkowie organizacji PROobronnych oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego.