13.10. br. na boisku wewnętrznym naszej szkoły, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie kadeci z lll i lV klasy Technikum w Szubinie, złożyli w dniu dzisiejszym piękne podziękowania naszemu nauczycielowi Edukacji Wojskowej, Panu mjr. rez. Jarosławowi Odrobińskiemu.

P. Odrobiński był wychowawcą obecnej klasy trzeciej technikum w latach 2018 - 2020. W wyniku zaangażowania w Oddział Przygotowania Wojskowego oraz pełnienia wielu innych funkcji, wychowawstwo nad klasą III TL przejął P. Robert Gawroński. Z tej okazji, klasa lll zorganizowała piękną ceremonię podziękowania za te dwa lata, kiedy byli podopiecznymi majora Odrobińskiego. Do podziękowań dołączyli się także tegoroczni maturzyści, dziękując za trzy lata nauki w ramach zajęć z Edukacji Wojskowej, której punktem kulminacyjnym była certyfikacja ukończenia szkolenia. Począwszy na klasie I technikum, będącą zarazem pierwszym Oddziałem Przygotowania Wojskowego w naszej szkole, kończąc na maturzystach, uczniowie ustawieni w kolumnie, wmaszerowali na szkolny plac musztry. Idąc prężnym i równym krokiem, nadali powagi oraz odpowiednią atmosferę wydarzenia. Całość prowadzona była przez przewodniczącego szkoły, st. szer. kadeta Jakuba Króla oraz st. kpr. kadeta Zuzannę Manikowską. W ceremonii, wzięło udział ponad dziewięćdziesięciu kadetów z naszej szkoły. Uczniowie klasy czwartej technikum reprezentowani przez Patrycję Makarońską, Wiktorię Wiśniewską i Gracjana Gałązka wręczyli Panu Majorowi pamiątkowy album z zdjęciami upamiętniający minione trzy lata edukacji wojskowej oraz bukiet kwiatów. Następnie Gracjan Gałązka odczytał podziękowania w imieniu całej klasy IV słowami:

"Panie Majorze, Szeregowy kadet kapral Gracjan Gałązka pragnie Panu w imieniu Swoim i całej klasy IV Tl podziękować, za trzy lata edukacji wojskowej, w której uczył nas Pan jak z dumą nosić mundur i być przykładnym kadetem, który całym sobą reprezentuje naszą szkołę. Pokazał Pan nam namiastkę życia wojskowego, które z pewnością przyda nam się w dalszej drodze życiowej. Dziękujemy Panu również za wyszkolenie taktyczne i strzeleckie które jest najważniejsze dla żołnierza. Dziękujemy za naukę regulaminów dyscypliny i poezji wojskowej. Dziękujemy Panu serdecznie za wszystko czego nas Pan nauczył. Zapewniamy Pana, że gdy ktokolwiek z nas założy mundur będzie go nosił z dumą i godnością".

Po zabraniu głosu przez majora Odrobińskiego, z jego ust mogliśmy usłyszeć:

“Jestem naprawdę poruszony, jesteście świadectwem i wzorem mojej pracy. Takie podejmowane inicjatywy ze strony uczniów stawiają mnie w przekonaniu, że to co robię, czym się zajmuję jest przez Was dobrze odbierane, słuszne i szanowane’’.