W dniach 14 i 17.09.br., w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych w 2020r. pn. "Siła w Tradycji. Szkolenie proobronne elementem wychowania patriotycznego" uczniowie Technikum klas wojskowych w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka  w Szubinie uczestniczyli w spotkaniu z historią.

W dniu 14.09. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zostali zapoznani z prezentacją - prelekcją oraz wystawą pt. "Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad". Natomiast w dniu 17.09. w 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, pod pomnikiem ofiar Zbrodni Hitlerowskich i Komunistycznych na Placu Kościelnym w Szubinie kadeci pełnili posterunek honorowy oraz zapalili znicz pamięci. W ten sposób uczniowie w imieniu społeczności szkolnej ZS oddając należny hołd naszym bohaterom uczcili pamięć poległych w walkach z okupantem niemieckim.

Zadanie dofinansowane przez POWIAT NAKIELSKI.

 

Koordynator projektu - nauczyciel w ZS mjr rez. Jarosław Odrobiński