9.09.2020r. to kolejny dzień spędzony na zajęciach w terenie. Po intensywnym działaniu w poprzedni wieczór noc okazała się cieplejsza i powitał nas słoneczny ciepły poranek. Po porannym rozruchu fizycznym i śniadaniu czas do obiady został wypełniony szkoleniem z indywidualnego kamuflażu i elementów taktyki.

Doskonaliliśmy techniki poruszania się krótkimi skokami w otwartym terenie z wykorzystaniem naturalnych warunków terenowych i roślinności. Przed nami byli ukryci kadeci klasy III, pełniący rolę strzelców wyborowych eliminując po kolei z działania osoby widoczne na linii „strzału”. Jak się okazało zagadnienie to było bardzo wyczerpujące pod względem fizycznym. Po obiedzie i krótkim odpoczynku w namiotach przystąpiliśmy do poznania elementów survivalu połączonego z SERE (Przetrwanie, Unikanie, Opór, Ucieczka). Mogliśmy pod nadzorem w środku lasu rozpalić zachowując zasady bezpieczeństwa ognisko celem chociażby upieczenia pożywienia z przygotowanych przez nas „zawijaczy” z mąki i wody oraz gotowego mięsa z kurczaka. Potrawy te po upieczeniu były oczywiście przez szkolonych skonsumowane. Poznaliśmy zasady funkcjonowania i radzenia sobie na wypadek działania w obszarze leśnym spowodowanych różnymi przyczynami i życiowymi sytuacjami. Po kolacji Instruktorzy zaplanowali szkolenie z OPBMR (Obrona Przed Bronią Masowego Rażenia) zakładanie maski przeciwgazowej. Ze względu na zapadające ciemności przedsięwzięcie to odbyło się na stołówce Ośrodka. Na tym dzisiejszy dzień szkoleniowy zakończono. Po toalecie wieczornej udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.