W dniach 13 – 17 marca uczniowie gimnazjów wraz z rodzicami z gminy Szubin, powiatu nakielskiego oraz powiatu żnińskiego mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą kształcenia na rok szkolny 2018/2019 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka.

13 marca na terenie szkoły zaprezentowano ofertę kształcenia w Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia.  W Technikum nadal atrakcją jest zawód: Technik logistyk wraz z innowacją – klasa wojskowa. Pokrewnym zawodem jest technik spedytor. Z kolei bazą tych wszystkich kierunków kształcenia jest technik ekonomista.  Branżowa Szkoła I Stopnia proponuje jako pierwsza w powiecie nakielskim kształcenie w zawodzie magazynier – logistyk.

Jak zapewnia kierownik kształcenia praktycznego p. Małgorzata Tubiszewska, lokalni przedsiębiorcy są bardzo zainteresowani przyjęciem na praktyczną naukę zawodu wszystkich zainteresowanych pracą w zakresie logistyki i magazynowania. Na stoisku pracowni magazynowania goście mogli zmierzyć się z procesem kompletowania zamówienia zgodnie z treścią zadania przygotowanego przez nauczycieli zawodu. Za sprostanie wymaganiom otrzymywali atrakcyjne upominki.  Swoje stanowisko na Sali gimnastycznej mieli również Partnerzy Szkoły: Ochotniczy Hufiec Pracy, Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP. Ponadto była okazja do zapoznania się z rzemiosłem fryzjerstwa. Swój fach prezentowały uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer. Atrakcją był pokaz samoobrony z udziałem profesjonalnego instruktora Wiesława Nieżurawskiego - Instruktor Bydgoskiego Klubu Kyokushin Karate w Bydgoszczy  (1 DAN). Swoje umiejętności sprawdzili Dawid Zgórski i Gracjan Gałązka z klasy I Technikum i Nikodem Chojnacki z klasy III Technikum. Była możliwość zapoznania się z działaniami podejmowanymi w klasach wojskowych, realizowanymi projektami szkolnymi dofinansowanymi przez Powiat Nakielski, zewnętrznymi „EduAkcja w technikach”, "Szkoła zawodowa świadomym wyborem-II edycja" oraz realizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół ZSP w Szubinie. Wielkim powodzeniem cieszyła się galeria zdjęć z dotychczasowych osiągnięć uczniów szkoły. Atrakcje przygotowano również na strzelnicy szkolnej, gdzie dzięki Partnerowi Szkoły KSSK GWARD Oddział Szubin, gimnazjaliści odbyli wstępne szkolenie strzeleckie z pistoletu i karabinu pneumatycznego. Po wyjściu ze strzelnicy na gości czekała ostatnia najbardziej widowiskowa niespodzianka. Aktywna grupa uczniów z klasy II Technikum (Martyna Gwardzik, Klaudia Krakowska, Paweł Meller, Arsen Pałamarczuk, Eryk Ostrowski, Marcin Klockowski, Mateusz Mazurek, Brajan Broda) zaprezentowała działania taktyczne na boisku wewnętrznym szkoły. Zaprezentowano elementy musztry pod dowództwem Nikodema Chojnackiego. Goście podczas wizyty w szkole mogli liczyć na słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Pani Izabela Trocha skutecznie częstowała firmowymi ciasteczkami.

Również 13 marca podczas Targów Edukacyjnych w tamtejszym gimnazjum zaprezentowano atuty szkoły. Ofertę prezentowali: Martyna Gwardzik, Mateusz Mazurek, Eryk Ostrowski oraz Agnieszka Bubczyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych, doradca zawodowy; mjr rez. Jarosław Odrobiński – nauczyciel edukacji wojskowej i edukacji dla bezpieczeństwa.

15 marca to dzień Targów Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych na hali widowiskowo – sportowej w Szubinie. Dokonano prezentacji oferty szkoły, elementów musztry pod dowództwem Pawła Mellera oraz filmów promocyjnych – po raz pierwszy działania taktyczne atrakcja z drzwi otwartych. Dzięki wsparciu kierownika KSSK GWARD Oddział Szubin nasze stanowisko było bardzo atrakcyjne. Martyna Gwardzik pochwaliła się sprawnością rozkładania i składania karabinu AK.  Oprócz Martyny i Pawła szkołę reprezentowali - Aresn Pałamarczuk, Marcin Klockowski, Eryk Ostrowski, Mateusz Mazurek, Hubert Belter, Agnieszka Kiełczyńska, Klaudia Krakowska,  Marta Jurek, Szymon Skorupa, Martyna Nitka, Brajan Broda. Uczniów wspierali Sylwia Bałuk, mjr rez. Jarosław Odrobiński.

16 marca ZSP prezentowało się  podczas III Targów Edukacyjnych w Mroczy w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego - z klasami gimnazjalnymi. Udział wzięło 20 szkół z Powiatu Nakielskiego oraz bydgoskiego i Bydgoszczy. Z zebranych opinii prezentacja była udana musztra b. się spodobała i prezentowana była dwukrotnie. Drugi raz ze śpiewem. Ponadto reprezentacja w składzie: Paweł Meller, Eryk Ostrowski, Arsen Pałamarczuk, Mateusz Mazurek, Marcin Klockowski, Martyna Gwardzik, Brajan Broda, Szymon Skorupa, Marta Jurek i Mateusz  Wojtczak opowiadała o atutach szkoły, możliwościach jakie daje im udział w projektach zewnętrznych wzbogacających ich kwalifikacje zawodowe i jednocześnie szanse zatrudnienia na rynku pracy: kurs obsługi wózków widłowych, kurs koparko – ładowarki, kurs elektronicznych giełd transportowych, kurs doskonalenia umiejętności językowych (język angielski), kurs spawania metodą MIG/MAG. Uczniów wspierali Robert Gawroński – nauczyciel języka angielskiego, ks. Paweł Białczyk i mjr rez. Jarosław Odrobiński.

17 marca w ramach Drzwi Otwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie na zaproszenie opiekuna szkolnego koła strzeleckiego pana Mirosława Pilarskiego, mogliśmy dokonać  prezentacji Sportowej Strzelnicy Szkolnej. Wizyta była też okazją do nawiązania bliższej współpracy Szkoły z placówką w Żninie oraz z  Partnerem ZSP czyli Oddziałem KSSK GWARD w kwestii wsparcia najbliższych uroczystości rocznicowych.

Przed nami kolejne spotkania z Gimnazjalistami w ich macierzystych szkołach.  Zaproście nas przyjedziemy udowodnić,

że ZSP Szubin to SZKOŁA ZAWODOWCÓW.

Wyniki rywalizacji strzeleckiej gości:

1. Martyna Olesz SP 1 Szubin 42 p.

2. Klaudiusz Teske SP1 Szubin 40 p.

3.Maciej Podgórski GIM Kcynia 40 p.

4. Natalia Kasprzak SP 1 Szubin 40 p.

5. Maja Wierzbich PGIM Smogulec 37 p.

6. Agata Manikowska GIM 4 Nakło 37p.

7. Filip Grobelski SP 1 Szubin 37 p.

8. Klaudia Jakubiak SP 1 Szubin 36 p.

9. Norbert Guzek GIM Kcynia 36 p.

10. Robert Wemer GIM Nakło 35 p.

11. Remigiusz Witt GIM 2 Szubin 33p.

12. Michalina Gajewska SP 1 Szubin 30p.

13. Maria Szmyt SP 1 Szubin 30p.

14. Broś Weronika ZS Paterek 30p.

15. Aleksandra Holec GIM 3 Nakło 29p.

16. Mikołaj Kawała GIM Nakło 29p.

17. Jakub Czarniak SP 1 Szubin 28p.

18. Kamil Kuźmiński SP 1 Szubin 28p.

19. Zuzia Kaczmarek GIM Kcynia 27p.

20. Wiktoria Sucharska SP1 Szubin 25p.

21. Jakub Konieczny GIM Kcynia 23p.

22. Aksen Kundelski 23 p.

23. Mateusz Michalak SP 1 Szubin 22p.

24. Jakub Tabor SP 2 Szubin 19p.

25. Julia Czubaj SP 1 Szubin 16 p.

26. Weronika Baranowska 16p.

27. Natalia Burdasz GIM Kcynia 11 p.

 

 13 marca Szubin

 

Rynarzewo

 

Mrocza