Dnia 27 stycznia 2018 roku, o godzinie 19.00 w Pensjonacie Stary Browar w Szubinie rozpoczął bal Studniówkowy klasy IV technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka. Uczestnicy uroczystości powitani zostali przez Michalinę Olejniczak i Gracjana Gajewskiego. Po czym oddali głos Pani Dyrektor Elżbiecie Nowickiej, która zachęcała maturzystów, by wymagali więcej od siebie niż tylko to co jest w ich zasięgu. A wypowiadając  "...Poloneza czas zacząć..." dokonała oficjalnego otwarcia Studniówki.

 

Pierwszą parą w polonezie była wychowawczyni p. Alicja Jaśkowiak wraz z Krzysztofem Siatka, a w takt za nimi podążali: Michalina Olejniczak i Mateusz Lewandowski, Gracjan Gajewski z osobą towarzyszącą, Sandra Kasprzak i Krystian Wiśniewski, Kacper Klimowicz z  osobą towarzyszącą, Małgorzata Nowak z osobą towarzyszącą, Angelika Sztyma z osobą towarzyszącą, Eryk Polsakiewicz z osobą towarzyszącą, Mikołaj Karaś z osobą towarzyszącą, Michał Piechowiak z osobą towarzyszącą i Jakub Grabowski z osobą towarzyszącą.

Na balu, obok nauczycieli i ich osób towarzyszących obecny był komitet organizacyjny, w składzie: Ewa Piechowiak, Julita Nitka, Dorota Jeżakowska i Dorota Jemioła.

Tuż przed pojawieniem się okolicznościowego tortu, maturzyści ponownie zabrali głos. Tym razem były to podziękowania skierowane do pani Dyrektor, Wychowawcy, Nauczycieli i Rodziców. Szczególne wyrazy uznania płynęły do pani Doroty Adamczewskiej za wkład w przygotowania do poloneza. Wychowawczyni przygotowała niespodziankę w postaci miary krawieckiej – dostosowanej do wymogów maturzystów – ma tylko 100 centymetrów. Do miary był dołączony słodki upominek.