W dniu 11.11.2018r., na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej P. Remigiusza Kasprzaka i Burmistrza Szubina P. Artura Michalak delegacje uczniów szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wzięły aktywny udział w ramach Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Szubinie. W pierwszej części obchodów związanych z uroczystościami imieninowymi Św. Marcina m.in. w mszy św. odpustowej w Kościele pw. św. Marcina Biskupa udział wzięła Dyrektor ZSP im. prof. E. Chroboczka P. Alicja Jaśkowiak wraz z rodzicami i uczniami klasy wojskowej IITL: Kacper Tchórzewski, Tomasz Jahnke, Mateusz Rutkowski, Patrycja Makarońska, Daniel Kwiatkowski i Mateusz Stypczyński.

Czytaj więcej: 2018-11-11 Udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniach 23.10 i 8.11.2018r. żołnierze „Terytorialsi” st. kpr. Sławomir Klunder i kpr. Sebastian Targas realizowali na zajęciach z edukacji wojskowej szkolenie z musztry z klasami wojskowymi II, III i ITL. Zagadnienia obejmowały musztrę indywidualną
i zespołową, wśród realizowanych tematów były m.in. nast. zagadnienia: wykonywanie zbiórek, równanie, krycie, zwroty, odliczanie, zmiana, ugrupowania w miejscu i marszu, przemarsz i zatrzymanie, postawa zasadnicza i swobodna, zwroty w miejscu, marsz bieg
i zatrzymanie, krok defiladowy i zwykły, zachowanie się w szyku oraz oddawanie honorów.

Czytaj więcej: 2018-11-08 Wsparcie żołnierzy z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT w szkoleniu z musztry kadetów...

W ramach obchodów Święta Narodowego Dnia Niepodległości po uroczystej akademii i posadzeniu „Drzewa Pamięci”, na  Szkolnego Koła Strzeleckiego KALIBER odbył się turniej strzelecki. 4 osobowe reprezentacje klas rywalizowały w konkurencji karabin i pistolet, po dwóch uczniów w każdej.

Czytaj więcej: 2018-11-09 Szkolny turniej strzelecki i wiedzy sportowej o olimpizmie

Dnia 9 listopada Grono Pedagogiczne, Pani wizytator Beata Błaszczyk oraz społeczność uczniowska zebrali się na uroczystym apelu z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po przedstawieniu zebranych oraz gości i wprowadzeniu sztandaru szkoły, o godzinie 11.11 cała szkoła zaśpiewała 4 zwrotki Hymnu Narodowego. Pani Beata Błaszczyk w swoim przemówieniu podkreśliła duże zaangażowanie uczniów w działania patriotyczne.

Czytaj więcej: 2018-11-09 Szkolne Obchody Święta Narodowego Dnia Niepodległości

Dnia 6 listopada uczniowie IV klasy Technikum wzięli udział w wykładzie zorganizowanym w ramach projektu "Ekologistyka na Krajnie i Pałukach". Zajęcia poprowadził dr inż. Piotr Wojewódzki z Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Inicjatywą organizacji takiego przedsięwzięcia była możliwość zapoznania uczniów ze szczegółowymi  zagadnieniami ekologistyki, gospodarowania odpadami przez specjalistę w tym zakresie z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: 2018-11-06 Wykład z ekologistyki

Podkategorie