Od 11 października 2021r uczennice klasy 3Ta w ramach wychowania fizycznego, uczestniczą w zajęciach pływania na basenie w Nakle pod okiem nauczyciela wf i instruktora pływania p. Doroty Tumiłowicz-Lesiuk. Dzięki wsparciu Powiatu nakielskiego oraz naszej szkoły, udało się zorganizować cotygodniowe wyjazdy na basen dla grupy dziewcząt.

Pływanie jest wspaniałą i bardzo zdrową formą aktywności fizycznej, która poprawia wydolność organizmu, ale również niweluje negatywny wpływ siedzącego trybu życia. Bardzo korzystnie wpływa na prawidłową postawę ciała, a przede wszystkim koryguje wady postawy. Oprócz regularnych ćwiczeń doskonalących technikę pływania, uczennice podczas zajęć, mają też czas na relaks i zabawę w wodzie. Trzeba pamiętać, że umiejętność pływania czy oswojenia się ze środowiskiem wodnym,  w sposób bardzo istotny przekłada się na bezpieczeństwo naszych uczniów na przykład podczas wakacji, poprawia również statystyki dotyczące utonięć. Dzięki pływackim umiejętnościom  jak i edukacji  w zakresie bezpiecznych zachowań w wodzie, możemy zapobiec wielu tragediom.