W sobotę 24 września br. na orliku przy naszej Szkole odbył się Turniej „Babiego lata” piłki nożnej chłopców. Impreza została zrealizowana w ramach sportowego projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie przez nauczycielki wychowania fizycznego: Dorotę Adamczewską i Dorotę Tumiłowicz-Lesiuk, a koordynowany przez Prezesa Stowarzyszenia: Annę Miśnik. Przedsięwzięcie zostało  sfinansowane przez Starostwo Nakielskie. Dzięki temu wsparciu impreza doszła do skutku i zyskała na atrakcyjności.

 

W Turnieju wzięły udział cztery drużyny z Gminy Szubin Powiatu Nakielskiego: Gimnazjum z Rynarzewa, Gimnazjum 1 i 2 z Szubina, oraz gospodarze-uczniowie pierwszych klas ZSP z Szubina.

Po kilkugodzinnej rywalizacji na zasadach „każdy z każdym” zwycięzcą okazało się Gimnazjum w Rynarzewie, które wygrało wszystkie mecze i zajęło I miejsce w turnieju. Drużyna naszej szkoły, jak przystało na gościnnego gospodarza zajęła zaszczytne drugie miejsce. Na  trzecim stopniu podium uplasowało się Gimnazjum 1  z Szubina, a  zaraz za nim Gimnazjum 2  z Szubina. Wyłoniono również najlepszych zawodników poszczególnych drużyn i byli nimi: Oskar Dusko z Rynarzewa, Paweł Staśkiewicz z ZSP Szubin, Kamil Kmieć z Gimnazjum 1 i Karol Tyda z Gimnazjum 2 w Szubinie.

Nad  całością rozgrywek czuwał licencjonowany sędzia- Łukasz Uciński. Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały dyplomy i upominki, a wyróżnieni zawodnicy nagrody rzeczowe. Imprezę uświetniła swoją obecnością Radna Rady Powiatu Nakielskiego, entuzjastka sportu, a w szczególności piłki nożnej: Beata Danielewska-Szymczak, oraz Małgorzata Tubiszewska v-ce dyrektor naszej szkoły.

Oprócz  emocji  sportowych, były również atrakcje  kulinarne, czyli chlebek z domowym smalcem i ogórkiem, a także pyszne drożdżówki, pączki i inne słodkości. Na koniec wszyscy uśmiechnięci uczestnicy turnieju żegnali się z miłymi wspomnieniami tym bardziej, że tego dnia dopisały zarówno humory, jak i  ładna, słoneczna pogoda.

Gratulacje i  powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach !!!

 

 

napisała: Dorota Tumiłowicz-Lesiuk