Znalezione obrazy dla zapytania wyklęciW dniach 3-4 mraca 2018 roku odbył się IV Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem turnieju jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie oraz Szkolne Koło Strzeleckie KALIBER. Współorganizatorem wydarzenia byli: Jacek Paszkiewicz -  Stowarzyszenie Kibiców „Wiara LECHA”, które ufundowało nagrody i upominki oraz organizator i koordynator Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „WILCZYM TROPEM”; Leszek Jaśkowiak – Sędzia Główny, kierownik oddziału Szubin Stowarzyszenia KSSK GWARD z Kwidzyna, Bractwo Strzeleckie w Szubinie.

 

 

Pierwszego dnia Turnieju zawodnicy oddawali strzały na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Każdy z zawodników strzelał z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Tego dnia przeprowadzano klasyfikację oddzielnie z każdego typu broni oraz łącznie jako dwubój pneumatyczny. Metryczki startowe wypełniło 31 zawodników, w tym reprezentacja klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie, w składzie: Magdalena Tomaszewska, Patrycja Makarońska, Daniel Kwiatkowski, Martyna Gwardzik oraz Patrycja Idzikowska. Tego dnia najlepsi w dwuboju okazali się:

1. Agnieszka Smeja -  204
2. Tomasz Smeja - 202
3. Stanisław Kant - 201
4. Martyna Gwardzik - 182
5.....
9. Patrycja Idzikowska - 152
10. Magdalena Tomaszewska - 149
11. .......
19. Patrycja Makarońska - 131
20.....
21. Daniel Kwiatkowski - 116

4 marca 2018 roku, odbyła się druga część Turnieju, tym razem na strzelnicy Partnera Szkoły – Bractwa Strzeleckiego w Szubinie. Tym razem zawodnicy byli sklasyfikowani w konkurencjach:

- karabin boczny zapłon;

- pistolet boczny zapłon;

- dwubój boczny zapłon.

Oddzielnie sklasyfikowani byli uczniowie reprezentanci klas mundurowych, dla których specjalny puchar i nagrodę ufundował Bartosz Kownacki - poseł na Sejm RP. Puchar otrzymała Martyna Gwardzik – uczennica klasy II technikum. Należy podkreślić że Martyna skutecznie obroniła I miejsce z ubiegłego roku.

Gotowość do rywalizacji wykazało 62 zawodników. Najlepsi to:

  1. Kategoria dwubój boczny zapłon
    1. Piotr SMOLIŃSKI 160
      2. Leszek MAGDZIARZ 156
      3. Stanisław KANT 155

W niedzielę 4 marca 2018 roku dokonano podsumowania IV Turnieju Strzeleckiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Puchary dla 3 najlepszych ufundował Burmistrz Szubina Artur Michalak. Zwycięzca czwórboju miał do odebrania nagrodę w postaci 5 strzałów z ręcznego karabinu maszynowego DP, ale zrzekł się jej na rzecz Martyny Gwardzik. Wyniki czwórboju przedstawiają się następująco:

I miejsce - Stanisław Kant 356 p.

II miejsce – Jan Tomaszewski 323 p.

III miejsce – Piotr Smoliński 322 p.

IV miejsce –  Walczak Mariusz 258 p.

V miejsce – Maciej Rejment 244 p.

VI miejsce – Michał Pietrzak 227 p.

VII miejsce - Marcin Polawski 206 p.

VIII miejsce - Martyna Gwardzik 200 p.

Nad prawidłowym przebiegiem całości Turnieju czuwali Sędziowie techniczni: mjr rez. Witold Błasiak - s.PZSS kl.IIIRafał Winiecki – KSSK GWARD Kwidzyn, Jacek Gralak - KSSK GWARD Bydgoszcz s.PZSS kl.III, Andrzej LIPIŃSKI - Stowarzyszenie GODAWIANIE s.PZSS kl.III, mjr rez. Jarosław Odrobiński – nauczyciel edukacji wojskowej ZSP Szubin  s.PZSS kl.III, Michał Jaśkowiak techniczna obsługa zawodów – Gimnazjum nr 3 Żnin oraz Alicja Jaśkowiak - biuro obliczeń.

Dodatkową atrakcją była wystawa broni historycznej: ręczny karabin maszynowy DP z 1944 roku, AK 47, Mosin, TT, Tantal, P83, Mossberg 590A1. Młodsi pasjonaci strzelectwa mogli na pamiątkę zabrać ze sobą łuski po amunicji - tyle ile mieściło się w rączkach.