W dniach 4-5.10.br., w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych w 2020r. pn. "Siła w Tradycji. Szkolenie proobronne elementem wychowania patriotycznego" uczniowie Technikum klas wojskowych w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka  w Szubinie, tym razem uczestniczyli pod nadzorem nauczyciela mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego w szkoleniu dobowym w Wymysłowie oraz w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu.

Zajęcia wyjazdowe w bazie szkoleniowo logistycznej, która mieściła się w Ośrodku pełniącej również funkcję agroturystyki w Dworku Wymysłowo niedaleko Brdy obejmowały nast. tematykę: podstawy survivalu i bushcraftu teoria połączona z praktyką,bieg - pentlę komandosa ze strzelaniem z broni ASG (postawa leżąca, stojąca i siedząca), podchody z wykorzystaniem urządzenia nawigacyjnego GPS (dystans ok. 6 km z zadaniami na poszczególnych punktach), strzelanie z łuku, procy oraz repliki karabinu ASG Dragunov broń dla strzelców wyborowych. Nie mogło zabraknąć również atrakcji obejmujących zakwaterowanie i rozrywki w postaci kąpieli w basenie i jacuzzi oraz wieczorem ogniska, pieczenia kiełbasek przy muzyce, która poderwała uczniów do tańca. Pomimo późniejszego, niż zazwyczaj na obozie capstrzyku następnego dnia rano odbył się normalny poranny rozruch fizyczny. W drugim dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu. Nasi "mundurowi" mieli możliwość odbyć strzelanie z pistoletu Glock 19 kal. 9mm, także z typowego "Kałasznikowa" - kbk AKMS kal. 7,62mm, następnie sprawdzić się na symulatorze strzeleckim oraz symulatorze (samochodzie tzw. "dachowanie"). Po solidnym obiedzie składającym się z dwóch dań obejmujących grochówkę szczęśliwie po tym pełnych wrażeń  okresie weekendowym wróciliśmy do domu. Przed nami następne wyzwania związane z realizacją w/w projektu. 

Zadanie dofinansowane przez POWIAT NAKIELSKI.

Koordynator projektu - nauczyciel w ZS mjr rez. Jarosław Odrobiński