Dnia 15 listopada uczniowie klas 2, 3 i 4 technikum uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych w murach Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy. Opiekunami podczas tej wycieczki były p. Elżbieta Beczyńska, p. Ryszarda Krzyżanowska-Kalka i p. Agnieszka Bubczyk.

Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu "Inny wymiar logistyki-produkcja" dofinansowany przez Powiat Nakielski. Dział promocji WSB wraz z Naukowym Kołem Logistycznym Pro&Log przygotowali naszym wiele wyzwań logistycznych. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z opiekunami WSB udali się do sal informatycznych i wykładowych. 

Naukowe Koło Logistyczne przygotowało na uczniów zadanie do rozwiązania w grupach, które polegało na obliczeniu współczynników transportowych przy wyborze dostępnego taboru. Zadanie nie sprawiło wielu trudności dla uczniów klas 3 i 4 technikum. Z kolei zajęcia w sali komputerowej, uczniowie przy pomocy programu komputerowego zakładali własną działalność, sporządzali dokumenty przychodowe i rozchodowe w magazynie. Po zajęciach grupowych udaliśmy się na bardzo energiczny wykład dotyczący logistycznej obsługi klienta. Organizatorzy zapoznali również naszych uczniów z ofertą studiów Wyższej Szkoły Bankowej, potencjalne miejsca praktyk zawodowych natomiast dział rekrutacji i doradztwa zawodowego posłużył radą w wyborze dalszej drogi kształcenia. 

Dziękujemy paniom Magdalenie Niżnik i Zofii Ciepłuch oraz Naukowemu Kołu Logistycznemu WSB Pro&Log za organizację praktycznych warsztatów, możliwość aktywnego udziału w wykładzie i przekazaną wiedzę.