Dziś dnia 8 maja zgodnie z planem o godzinie 15.00 rozpoczęły się zajęcia szkoleniowo-warsztatowe z obsługi dronu, w ramach programu Edukacja Inspiracja -(Organizatorem Programu  są Edukacyjna Funadacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC oraz Fundacja Szkoła z Klasą).

 

Na zajęcia przyjechał z Bydgoszczy pan Tomasz Rumiński - szkoleniowiec i egzaminator (specjalista w dziedzinie lotów bezałogowcami i dronami). Mieliśmy okazję poznać go podczas zajęć szkoleniowych w ramach zajęć pozalekcyjnych współfinansowanych przez Powiat Nakielski pn.: Logistyka sztuką poszukiwania rozwiązań realizowanych w 2017 roku oraz podczas drzwi otwartych szkoły w marcu 2017 roku.

Po omówieniu zagadnień teoretycznych uczniowie przeszli na boisko wewnętrzne szkoły i po raz pierwszy pod bacznym okiem szkoleniowca odbyli pierwsze loty. Z wielką ekscytacją uczestnicy przyglądali się wznoszeniu drona przez każdego z nich. Pod kontrolą był poziom baterii i aktualne położenie dronu. Lataliśmy do 17.30.

Już jutro kolejne zajęcia - zaplanowaliśmy realizację indwidualnych scenariuszy.

 

X-Dron

Autorem i koordynatorem projektu jest p. Alicja Jaśkowiak.