„Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja”

Kurs: Elektroniczne giełdy transportowe – obsługa wirtualnej giełdy logistyczno – transportowej.

28 października 2017r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kursu „Elektroniczne giełdy transportowe – obsługa wirtualnej giełdy logistyczno - transportowej. Do udziału w kursie zgłosiło się 16 uczniów naszej szkoły z klas IV, II i I, którzy pomyślnie przeszli etap rekrutacji i mają możliwość  zdobycia nowych umiejętności podczas szkoleń i kursów w ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem –II edycja”. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle. Na pierwszym spotkaniu Pani prowadząca wyjaśniła na czym polegają działania 5W w sprawnej organizacji procesów transportowych przewożonych ładunków. Zapoznała uczniów z aplikacją Trans 4 Beta po czym uczniowie zaczęli pracę z programem. Po udanej rejestracji do systemu uczniowie zapoznawali się z kolejnymi oknami w aplikacji m.in.: okno wyszukiwania, ładunków, okno monitorowania floty pojazdów.

 

Celem gry edukacyjnej TransEdu jest nawiązywanie transakcji z oferentami. Zadaniem gracza jest umiejętne zarządzanie flotą, generowanie zysków i unikanie strat. Każdy zarejestrowany użytkownik dostaje do dyspozycji 5 pojazdów oraz 5000 Euro potrzebnych do prowadzenia działalności transportowej.

Po uruchomieniu pozycji TransEdu w aplikacji, rolą gracza jest znalezienie pracy dla otrzymanej floty 5 pojazdów, rozmieszczonych w różnych częściach Europy. Dobierając ofertę, należy sprawdzić, czy pokrywa się z miejscem postoju ciężarówki, upewnić się czy kontrahent posiada dobrą opinię w branży i czy cena frachtu jest zadowalająca. Po dobraniu oferty następuje rozmowa o ofercie i ustalanie warunków współpracy. Po zaakceptowaniu oferty przez obie strony można przystąpić do nowego zlecenia.

Kolejne spotkania na wirtualnej giełdzie logistyczno – transportowej przewidziano na 25 i 26 listopada, podczas których odbędzie się rywalizacja między graczami o wygenerowanie największych zysków.