WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU „NAJSPRAWNIEJSZY  W ZAWODZIE 2019”

W dniu 4 kwietnia odbył się w Bydgoszczy wojewódzki finał konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” w czterech kategoriach konkursowych: kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych oraz BHP i prawo pracy.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu odbyło się w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy. Otwarcia konkursu dokonali Ilona Chilicka – Dyrektor szkoły, Małgorzata Tokarska – koordynator ds. kształcenia i wychowania KW OHP oraz Justyna Słowik Komendant Hufca w Bydgoszczy - gospodarz imprezy.

 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Dominik Dębski i Kacper Kasprzak- kucharze, Martyna Majcherczak i Filip Chodorowski - fryzjerzy: wszyscy z klasy 3 ZSZ. Z klasy 2 Branżowej w konkursie BHP szkołę reprezentowała Daria Iiciak, a Weronika Bogusławska oraz Weronika Andrykowska zostały modelkami dla fryzjerów.

Zmagania konkursowe dla wszystkich kategorii zaczęły się od testu teoretycznego.

We wszystkich kategoriach brali udział najlepsi uczestnicy wyłonieni na drodze eliminacji hufcowych.

Zadanie dla fryzjerów to wykonie loków na główkach treningowych oraz fryzury ślubnej na modelkach.

Kucharze – 6 zespołów – przygotowywali zupę jarzynową na bazie wywaru mięsnego, pierogi z farszem z piersi kurczaka a na deser galaretkę owocową.

 

Podsumowania konkursu dokonał przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Pani Małgorzata Tokarska. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy uznania. Fundatorem nagród oprócz Wojewódzkiej Komendy OHP w Toruniu była Firma Hart z Bydgoszczy.

Relacja z konkursu została nadana w radio PIK oraz na stronie internetowej rozgłośni.