OTO JAK WSPÓŁPRACOWALIŚMY W 2017 ROKU

1) SIA LA LA KARNAWAŁ TRWA ...

W czwartek 26 stycznia 2017 r.  odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii i ozdabiania odzieży w związku z trwającym jeszcze karnawałem.

Karnawał to czas zimowych balów , maskarad i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli , a kończy we wtorek przed Środa Popielcową , która oznacza początek wielkiego postu – czyli oczekiwanie na Wielkanoc .

Głównym celem  zajęć było rozwijanie wyobraźni , uzdolnień artystycznych i kształtowanie świadomości estetyki młodzieży realizowanych w ramach zajęć kół zainteresowań : Arteterapii i Spotkań z modą .

Własnoręczne wykonywanie różnego rodzaju ozdób , biżuterii i dodatków do ubioru daje nam niecodzienną okazję do zabawy modą i dodatkami bez wielkich nakładów finansowych.  Młodzież wykazała się dużą fantazją i wykonała oryginalne ozdoby i dodatki.

Stworzone projekty będą ozdobą karnawałowych stylizacji uczestników  bydgoskiego OHP.

Warsztaty przebiegały  w miłej i wesołej  atmosferze . Organizacja warsztatów  miała na celu  integrację grupy, umiejętność współpracy w grupie zgodnie z normami współżycia społecznego  oraz wzmocnienie więzi koleżeńskiej .


Tekst:  R. Przybylska, Redakcja: K. Sujkowska, Foto:    D. Adamczewska

     

  

2)  

Tłusty czwartek

23 lutego 2017 roku młodzież piekła pączki. Tłusty czwartek ma w Polsce wielowiekową tradycję . Cały rok czekamy cierpliwie na ten dzień, by słodki przysmak znalazł się w naszych ustach, zachwycił i pozostawił słodycz do następnego roku.

 Pączki zostały upieczone podczas warsztatów cukierniczych. Młodzież wykazała się dużą cierpliwością  i dokładnością podczas formowania , pieczenia i lukrowania słodkich przysmaków. Upieczone pączki zostały skonsumowane z wielki apetytem i w miłej atmosferze.

 

 

3) Warsztaty wiosennego kapelusza

16 marca 2017 roku młodzież wzięła udział w warsztatach projektowania i wykonania kapeluszy wiosennych. Wykonane kapelusze zostały zaprezentowane , ocenione i nagrodzone podczas  imprezy spalenia Marzanny.

 

 

4) Szkolny konkurs "Karaoke"

3.10.2017 r.  obchodziliśmy Światowy  Dzień Muzyki. Młodzież postanowiła uczcić ten dzień śpiewając indywidualnie i zespołowo - zorganizowano konkurs karaoke -  jako  świetny sposób na wyrażenie się muzycznie bez względu na posiadane muzyczne talenty. W pierwszej części zaprezentowały się zespoły klasowe wraz z wychowawcami. W drugiej wystąpili odważni indywidualiści. Wszyscy wykonywali polskie piosenki. Bawiliśmy się świetnie. Na koniec Jury wyłoniło trzech zwycięzców konkursu indywidualnego. Rozdano nagrody. 

5) Dzień Edukacji Narodowej .

W piątek 13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia Szkoły oraz na ucznia Rzemiosła uczniów klasy pierwszej Szkoły Branżowej I stopnia. Honorując ważną pracę nauczycieli uczestnicy podziękowali za trud włożony w ich edukację i obdarowali swych pedagogów samodzielnie wykonanymi okolicznościowymi laurkami. Uroczystość została uświetniona dowcipną częścią artystyczną. W uroczystości  Pasowania na Ucznia Rzemiosła wzięli udział pracownicy młodociani realizujący praktyczną naukę zawodu u pracodawców - rzemieślników , którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w różnych zawodach. Pasowania Szablą Kilińskiego dokonał Pan Marian Szymański -Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Szubinie.

6) Rozetka patriotyczna

W ramach współpracy z OHP klasa II ZSZ podjęła się wykonania kokardy patriotycznej z okazji zbliżającej  się  uroczystości Święta Niepodległości. Ponieważ pracy było mnóstwo podzieliliśmy nasze działania na dwa dni. Po raz pierwszy spotkaliśmy się  24 października  i podzieliliśmy  na zespoły, które przygotowywały potrzebne elementy: przykrawaliśmy  białą i czerwoną wstążkę, wykrawaliśmy z białego filcu serce rozetki , upinaliśmy szpilkami i fastrygowaliśmy kontrafałdy oraz mocowaliśmy zapięcia. Drugie nasze spotkanie nastąpiło dnia 7 listopada. Wszystkie wykonane wcześniej elementy mogliśmy połączyć w całość. Musieliśmy wykazać się zdolnościami krawieckimi, które wielu z nas po raz pierwszy w życiu odkryło. Mimo przeciwności losu  była to świetna przygoda. Rozetki zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Nowickiej . Mamy nadzieję, że nasze rozetki uświetnią Gminne uroczystości z okazji 11 listopada i niejedną patriotyczną uroczystość szkolną.