OTO JAK WSPÓŁPRACUJEMY W 2018 ROKU

1)  Warsztaty kulinarne

Pizza- potrawa kuchni włoskiej. Obecnie szeroko rozpowszechniona na całym świecie. Dziewczyny z klasy II postanowili sprawdzić jej smak gdy jest własnoręcznie wykonana i podana w naszej stołówce szkolnej.  6 lutego spotkaliśmy się w kuchni w internacie i właśnie taką pizzę wykonaliśmy. Wśród ogólnej wesołości i wyobraźni powstawały kolejne  smakołyki z farszem tak fantastycznym, jak pomysły wykonawców. Polecamy wszystkim. SMACZNEGO

 

2) Kobiecy Turniej Piłki Siatkowej

  Dla tych którzy wolą Dzień Kobiet obchodzony  8 marca urządziliśmy Turniej Gry w Siatkówkę o puchar Komendantki Bydgoskiego Hufca OHP. Do gry zaprosiliśmy wszystkie chętne przedstawicielki płci pięknej. Oczywiście wygrały dziewczyny! Słodka nagroda  uradowała  wszystkie uczestniczki.

 

3) Pizza wiosenna

 Koledzy z klasy II ZSZ postanowili powtórzyć sukces kulinarny swoich koleżanek, i upiec pizzę. 18 kwietnia  przynieśli do stołówki szkolnej same wiosenne przysmaki ponieważ to one stanowiły farsz do pizzy. Kolory mieniły się czerwienią i zielenią. Pizza wiosenna była lekka i zdrowa, a gamą kolorów cieszyła również oko. Życzymy smacznego.

 

4) Porcja sportu na wiosnę

  Nadeszła wiosna. Pełna zieleni i ciepła, a kondycji brak! Dziewczęta z klasy II ZSZ postanowiły ten brak nadrobić . Wybrały się 24 kwietnia całą klasą do Myślęcinka w Bydgoszczy, aby w plenerze odprężyć i zregenerować siły i zachować  dobry stan zdrowia. Zaplanowały spacer z nordic walking, wycieczkę  na rolkach, piknikowe śniadanie . Na koniec korzystając z okazji zwiedziły małe bydgoskie ZOO.

 

 

5) Inauguracja Roku Szkoleniowego 2018/2019 w Licheniu

 W dniu 26 września 2018 r. młodzież z klas 1 i 2 szkoły branżowej  przybyła do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym na doroczną pielgrzymkę połączoną z rozpoczęciem roku szkoleniowego. W trakcie uroczystości nagrodzono uczniów, którzy w minionym roku szkoleniowym wyróżnili się szczególnymi wynikami w nauce i przygotowaniu zawodowym oraz innych obszarach aktywności społeczno-zawodowej.

 

6) Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego

29 listopada 2018 roku w Bydgoszczy odbył się XVII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP połączony z konkursem wiedzy o sporcie pt. „Najwięksi polscy sportowcy stulecia”. Turniej odbył się w Zespole Szkół dla Dorosłych. Zajęliśmy drużynowo I miejsce. Oto nasza reprezentacja: Bartosz Winkowski, Paweł Staśkiewicz, Mikołaj Sowa, Weronika Bogusławska, Dominika Najdowska, Roksana Jakubowska.

 

 

7) Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej.

 6  grudnia  2018 roku po raz trzeci odbył się  Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany wspólnie z Ochotniczym Hufcem Pracy w Bydgoszczy. Gościliśmy na turnieju uczniów ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w  Szubinie. To bardzo miły dzień  połączony ze słodkimi niespodziankami, którymi częstował prawdziwy Mikołaj w towarzystwie dwóch przemiłych Śnieżynek. Po zakończeniu rozgrywek nadszedł czas na podsumowanie i nagrody które wręczyła Pani Dyrektor Szkoły mgr Alicja Jaśkowiak.

 

 

8) Szkolny konkurs "Karaoke" 04.10.2018r.

1 października, od 1975 roku obchodzony jest Światowy Dzień Muzyki . Inicjatorem  dnia jest Yehudi Menuhin-ówczesny prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki działającej przy UNESCO. Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie postanowiła uczcić ten dzień śpiewając indywidualnie i zespołowo. Zorganizowała  konkurs karaoke -  chcąc  wyrazić się muzycznie bez względu na posiadane muzyczne talenty. W pierwszej części zaprezentowały się zespoły klasowe wraz z wychowawcami, w drugiej wystąpili odważni indywidualiści. Wszyscy wykonywali wylosowane polskie piosenki. Bawiliśmy się świetnie. Na koniec Jury wyłoniło trzech zwycięzców i rozdano nagrody. W świetnych humorach choć z żalem powróciliśmy na lekcje. 

Dodatkowe informacje

Klasa III T  wylosowała i zaśpiewała piosenkę „ Ale zanim pójdę”

Klasa II T wylosowała i zaśpiewała piosenkę „Na jednej z dzikich plaż”

Klasa IT wylosowała i zaśpiewała piosenkę „ My cyganie”

Klasa III ZSZ „ Ruda”

Klasa IIb  Branżowa „ Zawsze z Tobą chciałbym być”

Indywidualne:

Martyna Gwardzik kl. III T -Maanam

Szymon Rutkowski kl. IT „Autobiografia” Perfekt

Martyna Nitka kl. III T

Mateusz Rutkowski II T

Mateusz Stypczyński II T

Laureaci:

I miejsce : II Technikum

II miejsce : III ZSZ oraz I Technikum

III miejsce : III Technikum

IV miejsce : II Branżowa

I miejsce Martyna Gwardzik III Technikum

II miejsce Szymon Rutkowski I Technikum

III miejsce Martyna Nitka III Technikum

 

9) Zielona jesień

Za oknami polska złota jesień, ale już za miesiąc nadejdzie zima. Młodzież postanowiła zatroszczyć się o to aby w zimie w szkole nie zabrakło zieleni. 20.11.2018 r. zabrali się za sadzenie i przesadzanie kwiatów doniczkowych. Nie wszyscy się na tym znali dlatego potrzebowali wskazówek. Tych udzielali sobie wzajemnie, a efekt bardzo ich zadowolił. W klasach w zimie będzie zielono. Jeszcze tylko trzeba o roślinki zadbać.....

 

 

10) Spotkanie profilaktyczne

              Dnia 22.11.2018 r. W szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat szkodliwości stosowania używek i narkotyków. Spotkanie, które poprowadził p. Marcin Tyburczy z fundacji „Latarnia” było bardzo ciekawe ponieważ  usłyszeliśmy  o jego  życiowych perypetiach- jak się stoczył i jak wyglądała walka o powrót do w miarę normalnego życia. Dodatkowym atutem spotkania był młodzieżowy język jakim się posługiwał . Mamy nadzieję, że spotkanie to skłoni do refleksji młodych ludzi i ustrzeże przed popełnianiem życiowych błędów.