W tradycje internatu wpisana jest uroczysta kolacja wigilijna, na której spotykają się mieszkańcy i wychowawcy. W klimat wieczoru wprowadzili nas Weronika Wójcikowska i Hubert Urbanowicz.

Czytaj więcej: 2018-12-19 Wigilia w internacie 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym internacie dużo się dzieje. Zaczynamy od dekorowania pierników, przy którym ujawniają się prawdziwe talenty. Pierniki są tak artystycznie ozdabiane, że aż żal je zjeść. Jednak  pokusie trudno się oprzeć.

Czytaj więcej: 2018-12-17  Przygotowania do świąt w internacie

Od wielu lat z okazji Mikołajek organizujemy w internacie quiz, który przybiera różne formy: pytań z życia internatu, zagadek, zadań sprawnościowych do wykonania itp. Niezmienne pozostają nagrody, czyli dużo mandarynek za pierwsze miejsce i banany za drugie. Zwykle jest to też rywalizacja drużyn dziewcząt i chłopców.

Czytaj więcej: 2018-12-06 Internacki quiz mikołajkowy

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości  mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę o naszej ojczyźnie w quizie „Co wiesz o Polsce”? Wychodząc z założenia, że co dwie głowy to nie jedna, rozwiązywaliśmy zadania w parach.

Czytaj więcej: 2018-11-13 Quiz "Co wiesz o Polsce"

Chcąc tradycji internackiej uczynić zadość zaprosiliśmy nowych mieszkańców do wspólnej zabawy  przygotowanej i prowadzonej przez Zuzannę Manikowską i Klaudię Kuźniak. Honory króla i królowej  pełnili: Ala Bączkowska i Hubert Urbanowicz.

Czytaj więcej: 2018-10-03 Pasowanie na mieszkańca internatu