Link do Kujawsko - Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej

 

Aby rozwiązać problem z plikami w formacie DjVu najeży:

a następnie.

zamknij przegladarkę

a następnie uruchom ja ponownie...


Wymagania:

W celu uzyskania pełnej funkcjonalności biblioteki cyfrowej zalecamy korzystanie z możliwie najnowszych wersji przeglądarek internetowych, np. Firefox lub Opera. Minimalne wymagania to:

  • Firefox 3.6.x
  • lub Internet Explorer 8.0
  • lub inna przeglądarka funkcjonalnie zgodna z którąś z powyższych

W celu obejrzenia niektórych publikacji wymagana jest maszyna wirtualna Javy firmy Sun Microsystems. Można ją pobrać m.in. ze strony producenta.

Korzystanie z formatu DjVu również może wymagać zainstalowania odpowiedniego oprogramowania. Zwracamy uwagę że DjVu umożliwia m.in. poprawę kontrastowości obrazu (prawy przycisk myszy - na rozwiniętym menu "preferences") i wykorzystanie funkcji "Szkło powiększające" (klawisz Ctrl).

Format FLV (Flash Video) jest uzywany do dystrybucji plików wideo przez internet. Odtworzyć plik .flv możemy za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej z dodatkiem Adobe Flash Player lub osobnych programów, np. udostępnianych bezpłatnie VLC media player, Moyea FLV Player.